VASARAS SEZONA 2020 NOSLĒGUSIES

31.08.2020

Cēsu futbola čempionāta 7:7 sezona ir oficiāli noslēgusies, esam kronējuši jaunus vasaras sezonas čempionus, noskaidrojuši komandas arī komandu, kas no 1.līgas nākošajā sezonā spēlēs 2.līgā un arī pretēji - komandu no 2.līgas, kas nākošajā sezonā savus spēkus mēģinās pierādīt 1.līgā.
Šī jau bija PIEKTĀ vasaras sezona Cēsu futbola čempionātam 7:7 un varētu teikt, ka jubilejas sezonā vēlējāmies izmēģināt ko jaunu - sadalīt komandas divās līgās, skatoties pēc iepriekšējā gada rezultātiem. Un varam teikt, ka lēmums ir bijis pareizs, tomēr ļoti izaicinošs, komandas tika sadalītas pa 6 katrā no līgām un tas šo čempionātu padarīja ļoti spraigu un aizraujošu.
Turnīrā kopumā piedalījās 220 spēlētāji no 12 komandām un tika pārstāvētas vairākas pilsētas - Cēsis, Valmiera, Sigulda, Limbaži un arī Mazsalaca. Ja atceramies pagājušo sezonu, tad dažas no spēlēm tika aizvadītas Valmierā, tad arī šogad Valmieras komandas kādu no savām spēlēm aizvadīja tieši Valmieras Olimpiskajā centrā. Šajā gadā arī jaunums - viena spēle tika aizvadīta Siguldā, kur savā starpā spēkiem mērojās vietējie FK Sigulda pret IMPAR.
Bet nu varam ķerties klāt patīkamajam, tomēr esam noskaidrojuši jaunos Cēsu futbola čempionāta 7:7 čempionus. Līdz šim pirmajās divās vasaras sezonās par čempioniem bija kļuvuši FK RAUNA un pēc tam divas sezonas SK "Spēks", tad šajā sezonā par čempioniem esam kronējuši FK Sigulda komandu.
Šajā sezonā 1. līgas čempioniem un 2. vietā esošajaiem limbažniekiem IMPAR pirms pēdējās kārtas bija vienāds punktu skaits un tieši limabžniekiem derēja tikai un vienīgi FK Sigulda neveiksme, jo Siguldas komanda bija uzvarējusi abas savstarpējās spēles. Abas komandas spēlēja paralēli, FK Sigulda tikās ar neveiksmīgi spēlējošajiem Vaivīte un IMPAR tikās ar FK RAUNA. Ja limbažniekiem spēle vedās viegli un pārliecinoša uzvara, tad par Siguldas komandu gan gluži tā nevar teikt, kuriem vien minimāla uzvara 1:0, bet ar to arī pietika, lai šajā sezonā varētu celt gaisā lielāko no kausiem un kaklā likt augstākā kaluma medaļas.
Jāpiebilst, ka siguldiešiem jau bija iespēja pašā pirmajā gadā kļūt par čempioniem un šajā reizē komanda bija satraukusies, ka vēsture neatkārtojas, jo situācija bija ļoti līdzīga. Pirms pieciems gadiem FK Sigulda arī bija nepieciešama uzvara, lai kļūtu par čempioniem, taču pēdējā spēlē punkti tika zaudēti pret Priekuļu komandu un lai cik interesanti arī būtu, arī šajā gadā tieši pēdējā spēle pret Priekuļu komandu, kurā vajadzīga uzvara - Siguldai par laimi, šoreiz viss beidzās veiksmīgi un pirmais čempiona tituls izcīnīts.
Cīņā par 1. līgas 3.vietu arī bija visai skatāms un aizraujošs futbols, šajā spēlē laukumā tikās FC "Lapegle" un FBK Valmiera un valmieriešiem tikai derēja uzvara, lai tiktu pie 3.vietas. Tas arī viņiem izdevās, lai arī spēles sākumā nonāca iedzinējos, tomēr prata atspēlēties un neilgi pirms spēles beigām gūt ar nepieciešamos vārtus, lai uzvarētu un apsteigtu "Lapegli" un iegūtu 3.vietu.
Par 2. līgas titulu un vietu 1.līgā nākošajā sezonā bija cīņa starp FC Gauja un "Eglītes mežs". Otrajiem derēja tikai uzvara, kamēr "Gauja" varēja nospēlēt arī neizšķirti. Lai arī FC Gauja prata ļoti ātri iekrāt divu vārtu pārsvaru, tomēr "Eglītes mežs" nepadevās un cīnījās līdz galam un beigu rezultāts par labu FC "Gauja" komandai 3:2 un vieta 1. līgā nākošajā sezonā.
Komandu, labāko turnīra spēlētāju un komandu vērtīgākie spēlētāji:
Turnīra godīgākā komanda (dzeltenās + sarkanās kartītes): FBK Valmiera
Turnīra organizētākā un atraktīvākā komanda: FC Gauja
Turnīras labākie spēlētāji:
2. līgas rezultatīvākais spēlētājs: Toms Riekstiņš (Eglītes mežs) 15 punkti
Turnīra labākais vārtu guvējs: Ralfs Apsītis (IMPAR) 21 vārti
Turnīra labākais piespēlētājs: Andrejs Ivanovs (FK Sigulda) 6 piespēles
Turnīra rezultatīvākais spēlētājs: Ralfs Apsītis (IMPAR) 24 punkti
Turnīra vērtīgākie spēlētāji:
Vērtīgākais vārtsargs: Ainārs Priedītis (FK Sigulda)
Vērtīgākais aizsargs: Gatis Liepiņš (FBK Valmiera)
Vērtīgākais uzbrucējs: Ralfs Apsītis (IMPAR)
Lielu paldies noteikti sakam visām komandām par atsaucību, spēlētājiem par degsmi un azartu laukumā un noteikti komandu atbalstītājiem, kuri bieži vien spēja uzburt lielisku futbola gaisotni. Paldies arī ikkatram, kurš atnāca uz Cēsu pilsētas stadionu, lai baudītu klātienē spēles.
Paldies arī mūsu šī gada fotogrāfam Swamp Edge par lieliskajām fotogrāfijām no katras spēļu kārtas.
Paldies katram mazajam bumbu padevējam, kas palīdzēja spēlētājiem ātrāk tikt pie bumbām, lai atsāktu spēli.